+ 48 94 366 59 72 pn.-pt. od 7-15

Zbudowaliśmy pierwszą PZU Trasę Zdrowia

Pierwsza PZU Trasa Zdrowia została oddana do użytku. Cały proces łącznie z certyfikacją trwał tylko dwa dni. Do dyspozycji mieszkańców Słupcy oddaliśmy dziewięć instalacji treningowych wraz z tablicami informacyjnymi.

Słupca jest jedną z 30 lokalizacji, w których jeszcze w 2014 roku wybudujemy Trasy Zdrowia sfinansowane z programu PZU. Przypomnijmy, że aby otrzymać Trasę, gmina musiała wziąć udział w dwuetapowym konkursie.

– Umiemy się zjednoczyć w ważnych sprawach, co widać przy różnych projektach. Udział mieszkańców zarówno w konsultacjach, jak i wytyczeniu Trasy tylko to potwierdził — ocenił burmistrz gminy, Michał Pyrzyk.

Do końca roku w ramach programu PZU Trasy Zdrowia powstanie jeszcze 29 kompleksów sportowo-rekreacyjnych. Każdy z nich będzie się składał z 9 instalacji treningowych zaopatrzonych w tablice z informacją o ćwiczeniach. Urządzenia posiadają certyfikat dopuszczenia do użytku wystawiony przez Centrum Kontroli Placów Zabaw, są bezpieczne w użytkowaniu i przeznaczone dla osób ze wszystkich grup wiekowych.

Nasza ekipa montujące już „czeka w blokach” na informację o kolejnych lokalizacjach gotowych do rozpoczęcia budowy!