+ 48 94 366 59 72 pn.-pt. od 7-15

Tak bawili się mieszkańcy Zielonki

Trasa Zdrowia to nie tylko siłownia zewnętrzna, ale również znakomite miejsce lokalnej integracji. Przekonali się o tym mieszkańcy podwarszawskiej Zielonki, którzy licznie stawili się na imprezie otwarcia Trasy.
Zielonka jest jedną z 30 gmin, w których w 2014 roku wybudowaliśmy Trasę w ramach programu PZU Trasy Zdrowia. Również tam miała miejsce impreza ogólnopolskiego otwarcia programu.
Symbolicznego otwarcia nowego kompleksu sportowo-rekreacyjnego dokonali Prezes PZU Życie SA Dariusz Krzewina, Prezes Fundacji PZU Bogdan Benczak oraz Burmistrz Zielonki Grzegorz Dudzik, którzy wspólnie przecięli okolicznościową wstęgę. Następnie Panowie, ubrani w stroje sportowe, ruszyli na Trasę, dając dobry przykład zgromadzonym.
Głównym punktem imprezy była zabawa polegająca na zbieraniu pieczątek. Były one przybijane przez animatorów na stacjach treningowych w zamian za wykonanie prostego ćwiczenia. Każdy, kto zebrał komplet stempli z wszystkich urządzeń, mógł liczyć na drobny upominek.
Uczestnicy imprezy mogli też wziąć udział w kursach pierwszej pomocy, dokonać pomiarów na specjalnej wadze elektronicznej i skonsultować wyniki z lekarzem, skosztować pysznej grochówki oraz włączyć się w akcję zbierania pieniędzy dla lokalnego domu samotnej matki poprzez akcję „podziel się kilometrem”, w której każdy przebiegnięty kilometr przeliczany był na 10 zł.
Nie zabrakło również spontanicznych akcji. Lokalna grupa seniorów zaśpiewała swój hymn z tekstem lekko dopasowanym na potrzeby sobotniego wydarzenia. Zorganizowała także konkurs na najdłuższą obierkę od jabłka.
Sportowy piknik w Zielonce pokazał, że Trasa Zdrowia może być znakomitym miejscem na organizację festynów i pikników o charakterze prozdrowotnym. Jesteśmy przekonani, że wkrótce takich imprez w całej Polsce będzie zdecydowanie więcej.