+ 48 94 366 59 72 pn.-pt. od 7-15

Zalety siłowni zewnętrznych

O zbawiennym wpływie ruchu na świeżym powietrzu powiedziano i napisano już niemal wszystko. Ćwiczenia w plenerze to z jednej strony rozwój fizyczny, z drugiej tak ważny dla nas relaks. Nic więc dziwnego, że tak popularne są obecnie siłownie zewnętrzne, których zalet nie da się przecenić.
W ostatnich latach obserwujemy wyraźny trend „ucieczki” z tradycyjnych siłowni i zastępowania ich aktywnością w plenerze. Z pewnością duży wpływ ma na to czynnik ekonomiczny, bo za korzystanie z siłowni zewnętrznych nie musimy płacić, jednak jest to wyłącznie część prawdy o tym zjawisku.
Faktem jest, że wiedza Polaków o zdrowym stylu życia jest coraz większa i już nikomu nie trzeba tłumaczyć, że ćwiczenia na świeżym powietrzu to dotlenienie mózgu, większa odporność organizmu w walce z infekcjami, wzmocnienie mięśnia serca czy wydolności oddechowej. Jeszcze do niedawna czuliśmy się „skazani” na bieganie. Teraz, dzięki siłowniom zewnętrznym, oferta ćwiczeń w plenerze jest o wiele bogatsza.
Wiele osób zwraca uwagę na wygodę korzystania z takich siłowni. Zamiast tracić czas na dojazdy do klubu fitness, wystarczy założyć strój sportowy i dobiec do najbliższej siłowni zewnętrznej. Tu już tylko krótkie rozciąganie i możemy przystąpić do ćwiczeń — bez przebierania się czy pamiętania o zmianie obuwia.
Zmienne warunki atmosferyczne? To właśnie one kształtują charaktery, wzmacniają organizm — szczególnie w okresie jesienno-zimowym — i mobilizują do ruchu, aby nie było nam za zimno. Ojciec nastoletniego Jacka Wszoły specjalnie polewał mu skocznie wodą, aby imitować trudne warunki atmosferyczne. Gdy w konkursie olimpijskim w Montrealu nagle zaczął padać deszcz, nasz legendarny skoczek tylko się uśmiechnął, by następnie zaszokować świat i stanąć na najwyższym stopniu podium.
Pozostaje tylko pytanie, jak wybrać idealną siłownię zewnętrzną spośród wielu oferowanych przez różnych dostawców? Co powinno cechować idealną siłownię zewnętrzną? Naszym zdaniem — dostępność dla wszystkich. Rynek przepełniony jest urządzeniami rodem z tradycyjnych siłowni — izolujących poszczególne grupy mięśni, służących do wykonywania tylko jednego, konkretnego ćwiczenia. Naszym zdaniem, każde urządzenie powinno służyć do wielu ćwiczeń o różnym stopniu trudności i pozwalać zarówno zaawansowanym sportowcom na profesjonalny trening, jak i amatorom na zabawę w sport.
Jako pasjonaci sportu tworzymy właśnie takie, uniwersalne siłownie zewnętrzne — dla profesjonalistów, amatorów oraz dla dzieci. Więcej informacji o nich znajdziecie na naszej stronie internetowej.